Vy se ohledně terasových podlah ptáte, my odpovídáme

Nejčastější dotazy ohledně dřevěných a WPC terasových podlah

Jaký je ideální materiál pro venkovní terasu?

Doporučujeme buď klasické dřevěné terasové podlahy, které patří zároveň k těm nejoblíbenějším, nebo dřevoplastové. Ty terasám dodávají vyšší odolnost, trvanlivost a usnadňují celkovou údržbu. Jako 3 variantu doporučujeme terasy z velmi odolného bambusu.

Jaké dřevo na podlahu terasy? 

V naší nabídce najdete jehličnaté dřeviny, které zastupuje léta ověřený modřín sibiřský a termodřevo borovice a jasanu. Z exotických dřevin nabízíme bangkirai, merbau, garapu a ipe.

Jaký je rozdíl mezi terasami z jehličnatých dřevin a z exotických dřevin?

Exotické dřeviny vyrůstají v prostředí deštných pralesů jihovýchodní Asie a Jižní Ameriky, které je charakteristické náročnými klimatickými podmínkami. Rostou proto pomaleji než evropské jehličnaté dřeviny. Díky tomu jsou velmi tvrdé, trvanlivé a také odolnější vůči povětrnostním vlivům, škůdcům i plísním. Na druhou stranu jsou finančně nákladnější.

Co to je termodřevo, neboli thermowood?

Jde o dřevo, které se suší při 0% vlhkosti, bez chemických přísad, a následně se zpracovává při cca 180 °C. Tím se mění jeho vlastnosti a dochází k umrtvení buněk dřeva. Ty následně už nepřijímají vlhkost. Dřevěná terasová prkna jsou tak odolnější vůči hnilobě a povětrnostním vlivům, mají vyšší životnost, netvoří zásmolky a jsou rozměrově stabilnější. Naopak tepelná úprava snižuje únosnost podlahy.

Jak se udržují venkovní dřevěné terasy?

Pokud chcete, aby vaše terasa byla ve stále stejné barvě, musíte se o ni starat = každý rok ji vyčistit, umýt a napustit olejem. Pokud se smíříte s tím, že vám podlaha zešedne, postačí mnohem jednodušší údržba.

Jak se pokládají venkovní prkna na terasu?

Pokud jste úplný laik, doporučujeme se obrátit na odborníky. Pokládka má totiž svá specifika, která když se nedodrží, může během jedné zimy dojít ke zničení celé terasové podlahy.

Co je WPC podlaha?

Jde o terasové podlahy, které se skládají ze dřeva a plastu (určitý poměr, různá příměs polymeru). Na trhu si našli svou oblibu zejména proto, že se o ně není potřeba nijak zvlášť starat. Stačí je po zimě vyčistit vodou, ideálně pomocí vapky. Další velkou výhodou je to, že neztrácí barvu = po celou svou životnost si zachovávají stejný vzhled.

Jaké jsou výhody a nevýhody WPC teras?

+ WPC terasy mají přirozený vzhled dřeva, jsou ekologické, recyklovatelné a zdravotně nezávadné (PEFC certifikace)
+ jsou protiskluzové a velmi jednoduše se čistí
+ mají dlouhou životnost (záruka 25 let)
+ jsou odolné proti vodě, UV záření, mrazům, škůdcům i bazénové chemii
+ WPC nešednou, jsou tvarově stálé a netvoří třísky
+ terasy z WPC není potřeba natírat, olejovat ani impregnovat = jsou bezúdržbové
+ jsou tak díky téměř nulové údržbě a žádným nátěrům ekonomicky výhodné
– v letních vedrech se rozpálí více jak terasy ze dřeva

Co dát pod terasu?

Podklad pod dřevěné, WPC a bambusové terasy musí být rovný a pevný, tzn. beton, stará dlažba nebo udusaný štěrk, ideálně ohraničený obrubníky. Důležité je, aby byl zajištěný odtok vody. Dřevěné, WPC i bambusové terasy se instalují na podkladové rošty nebo přímo na kovovou konstrukci. Pokud chcete použít geotextilii nebo folii proti prorůstání plevelu, doporučujeme ji dát pod štěrk.

Jak rychle jste schopni terasu zrealizovat?

Běžně do 1 týdne od uzavření smlouvy o realizaci terasové podlahy.

Přijedete mi zrealizovat terasu i mimo Prahu?

Běžně terasové podlahy realizujeme v Praze a okolí. Pokud půjde o větší zakázku, přijedeme kdekoliv v ČR.

realizace terasove podlahy praha
terasova podlaha detail prkna praha
wpc podlaha zahrada detail praha